ROCK FOR PEOPLE 2018

Ulubiony czeski festiwal Polaków już za trzy dni! The Prodigy, Sixto Rodriguez, The Kooks, Skillet, Enter Shikari – to tylko kilku z artystów, których usłyszymy na żywo właśnie na Rock For People!

Rock For People w 2017 roku i my! Niedaleko literki "R" na pagórku :)

Rock For People w 2017 roku i my – niedaleko literki „R” na pagórku :)

To już nasza trzecia edycja festiwalu i tak naprawdę nie wyobrażamy sobie już bez niego lata. Jak było w 2016 roku, kiedy to wybrałyśmy się na Rock For People po raz pierwszy przeczytacie tutaj (KLIK), z kolei co zachwyciło nas w zeszłym roku tutaj (KLIK). W tym roku mamy również wysokie oczekiwania i mamy nadzieję, że twórcy nie zawiodą.

Scena główna RFP

Scena główna RFP

24 edycja rozpocznie się już w środę, wtedy też usłyszymy pierwszych headlinerów: britpopowy The Kooks, gatunkową hybrydę Enter Shikari, indierockowy The Vaccines czy eksperyment punkowo-hiphopowy Ho99o9. W kolejnych dniach będzie szansa na spotkanie z klasykami jak freaky z The Prodigy, melancholijny Rodriguez, czyli znany wszystkim Sugar Man, mocno brzmiący Stick To Your Guns, a nawet powracający na festiwal – Skillet.

Jest klimat!

Jest klimat!

Jak co roku na scenach sponsorowanych przez różnorakich producentów będziemy mieć okazję poznać także lokalnych twórców oraz obiecujące młode kapele z całej Europy. Poza tym – atrakcje w każdym z miasteczek, plenerowe seanse, silent disco do rana, spontaniczne tańce na środku deptaka, smaczne przekąski i ta niepowtarzalna nigdzie więcej atmosfera.

Festiwal Rock For People odbędzie się międzya 6 lipca. Bądźcie!


Angelika ObrockaAngelika Ogrocka – REDAKTORKA DZIAŁÓW SZTUKA I LITERATURA
Absolwentka dwóch kierunków, w których najważniejsze było słowo pisane. Czyta wszystko i wszędzie. Od zawsze. Pasjonatka kina, którego pochłania jeszcze więcej niż książek. Nie potrafi pracować bez dobrej muzyki w tle. Specjalistka od rzeczy niemożliwych. Gdyby mogła, nie spałaby w ogóle, bo nieustannie gdzieś działa.