Weź NIEMAPĘ i chodź na spacer!

Kwiecień plecień, bo przeplata… Ale nie przesadzajmy. Pogoda dopisuje i wygląda na to, że wiosna na dobre zadomowiła się w Katowicach. Dlatego też łapcie swoje pociechy za rękę, weźcie na wszelki wypadek parasol i ruszajcie na spacer pełen przygód. Nie możecie oczywiście zapomnieć o NIEMAPIE!

niemapa2

NIEMAPĘ tworzy Mamy Projekt (Asia Studzińska, Małgosia Żmijska) i Ładne Halo (wydawnictwo i studio graficzne z Łodzi). Wspólnie postanowili zaprojektować i wydać serię ilustrowanych przewodników po miastach. Do tej pory z NIEMAPĄ można zwiedzać Poznań, Łódź, Rzeszów, Wrocław, Lublin, Gdynię, Warszawę, Kielce, a także województwo łódzkie. NIEMAPY są do pobrania na stronie internetowej (KLIK).

Do marca 2018 roku brakowało województwa śląskiego, ale i na nas przyszła pora. Rozpoczynamy od Katowic, później pojawią się kolejne miasta, więc pozostańcie czujni.

niemapa3

Dlaczego NIEMAPA jest lepsza od mapy? Ręka w górę, kto ostatnio używał prawdziwej mapy a nie smartfona z aplikacją, która wskazuje nam drogę. Warto wrócić do korzeni i spróbować swoich sił analogowo. Na trasie, która została opracowana przy współpracy z rodzicami, partnerami i mieszkańcami znajdziemy zarówno miejsca z kategorii must see, jak i te, o których nie miałam pojęcia (ja – katowiczanka od urodzenia, wstyd i hańba!).

Co najważniejsze – z NIEMAPĄ nie zgubicie się. Legenda przedstawiona jest jasno i czytelnie. A oprócz tego? Piękne ilustracje, ciekawostki o mieście i regionie oraz zadania, które można wypełnić podczas spaceru albo po przyjściu do domu. Musicie ją mieć. Do NIEMAPY dołączona jest pocztówka, którą możecie wysłać na przykład naszej redakcji :).

niemapa

10 000 egzemplarzy dostępnych jest (było) bezpłatnie i być możne znajdziecie je w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Katowicach. W Geszefcie (KLIK!) kupicie ją za 15 zł. A na naszym profilu na Facebooku możecie ją wygrać. Do dzieła!


marta-rosol-male

Marta Rosół – rocznik ’91. Z zamiłowania i z wykształcenia kulturoznawczyni. Cyniczna i (nie)poważna realistka, ciągle szukająca i pytająca. Czasem przeleje swoje myśli na papier lub ekran komputera, ale bardziej zajmuje się rozgryzaniem Facebooka i jego zakamarków. Zawodowo związana z Regionalnym Instytutem Kultury w Katowicach.