Krakowski szlak sztuki na niebiesko – Cracow Gallery Weekend 2018

Instytucje publiczne, prywatne galerie, muzea, a nawet ukryte podwórka – w tych wszystkich miejscach rozsianych w Krakowie już od piątku będzie można znaleźć sztukę współczesną. Tegoroczny niebieski szlak scala motyw przewodni poruszający hasło: „Zmiana”.

Cracow Gallery Weekend odbędzie się w dniach 20–22 kwietnia 2018 roku

Cracow Gallery Weekend odbędzie się w dniach 20–22 kwietnia 2018 roku

Od kilku lat kwiecień na mapie kulturalnej Krakowie zapisuje się pod znakiem sztuki współczesnej. Po raz siódmy organizatorzy Krakers – Cracow Gallery Weekend zapraszają do kontemplowania tej pomijanej na co dzień dziedziny kultury. A wybór jest naprawdę spory – od malutkich galeryjek, w których to założyciel przedstawia swoje prace, przez gościnne ekspozycje w instytucjach publicznych, prowadzone z pasją przez fundacje galeryjki, po specjalne wystawy w muzeach.

Always blue! Tak prezentował się zeszłoroczny katalog

Always blue! Tak prezentował się zeszłoroczny katalog

W bogatym programie znajdują się także wydarzenia towarzyszące – od kilku dni twórcy zapraszają na projekt „Bergman 100: retrospektywa”, w ramach którego w krakowskich klubach można obejrzeć dzieła samego reżysera lub te opowiadające o nim. Organizatorzy przewidzieli też możliwość odwiedzenia kilku miejsc z przewodnikiem – sobotni goście mogą uczestniczyć w spacerach na Dębnikach, Podgórzu, Olszy, Stare Miasto czy Krowodrzy. Dla wielbicieli muzyki Willa Decjusza czekać będzie koncert Międzypokoleniowej Akademii Muzycznej, z kolei dla spragnionych dyskusji – panel na temat delikatności i dekoracyjności sztuki kobiet.

krakers2018_reflektor1

Krakers – Cracow Gallery Weekend 2018 odbędzie się między 20 a 22 kwietnia 2018 roku w wybranych miejscach Krakowa.

Tekst: Reflektor. Rozświetlamy kulturę