Högni Egilsson – islandzki muzyk w Katowicach!

Choć 20 października 2017 roku ukazała się jego pierwsza solowa płyta „Two Trains”, to nie sposób nazwać go debiutantem. Högni Egilsson, bo o nim mowa, to islandzki muzyk, który uczestniczył w wielu projektach muzycznych cenionych artystów i już dawno zdobył liczną i wierną publiczność.  Na początku grudnia pojawi się ponownie w Polsce i zagra w katowickim Kinoteatrze Rialto. Czy znów zachwyci połączeniem nostalgicznych brzmień i elektronicznych dźwięków, czy raczej zaskoczy nową formułą muzyczną?

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Jako multiinstrumentalista, kompozytor i wokalista o wyrazistym głosie – Högni Egilsson dał się poznać w Polsce przede wszystkim jako członek elektronicznej formacji GusGus. Zanim jednak trafił do najpopularniejszego, zaraz obok Sigur Rós, islandzkiego zespołu był częścią siedmioosobowego projektu muzycznego „Hjaltalin”, który odwiedził nasz kraj podczas Open’er Festival. Högni Egilsson tworzył również muzykę do islandzkich sztuk teatralnych oraz filmów. Podczas solowych tras po Europie nawiązywał nie tylko do swoich wcześniejszych projektów, ale udowodnił, że jest w stanie połączyć swoje dotychczasowe inspiracje i doświadczenia w spójny autoportret muzyczny. Zbliżający się koncert jest najlepszą okazją, aby przekonać się, czy artysta nie stracił swojego zapału twórczego, a jego muzyka pokładów emocji. Wszystkich ciekawych nowego oblicza islandzkiego artysty zapraszamy 7 grudnia do Kinoteatru Rialto na koncert!

Bilety: BILETOMAT, TICKETPRO, EVENTIM, RIALTO
Wydarzenie na Facebooku: KLIK!


martyna-kleszcz-male

Martyna Kleszcz
Kiedyś studentka filozofii i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim, dziś początkująca zielarka. Od czasu do czasu bywa autorką tekstów o kulturze i filmie. Obecnie stawia pierwsze kroki w tworzeniu tekstów poświęconych ziołolecznictwu.