W piwnicy fajnie jest

Piwnica, czyli miejsce w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej otworzyła się na początku tego roku. Po wakacyjnej przerwie mieliśmy okazję usłyszeć zespół SLAK. W listopadzie na scenie zagości Daniel Spaleniak. Nie możemy się już doczekać!

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

W Piwnicy raz w miesiącu odbywa się koncert młodego polskiego zespołu lub wykonawcy. Co ważne, nie są to artyści, których możemy usłyszeć w maistreamowych rozgłośniach radiowych, a bardziej ci twórcy, którzy mają coś wartościowego do przekazania poprzez muzykę i teksty.

Z zainteresowaniem obserwuję wszystkie piwniczne koncerty. 16 listopada wystąpi Daniel Spaleniak. Pochodzący z Łodzi artysta jest oszczędny w słowach, o sobie potrafi opowiedzieć w dwóch zdaniach. Wydana w 2014 roku debiutancka płyta była dla mnie objawieniem na polskiej scenie muzycznej. To były czasy, kiedy młoda alternatywa dopiero kiełkowała. W muzyce Spaleniaka pierwsze skrzypce gra gitara i to w nią warto się wsłuchać. Jeśli miałabym przyporządkować jego twórczość do jakiegoś gatunku, to chyba wybrałabym americanę – znajdziemy tam inspiracje folkiem, country, bluesem i rockiem. Muzyka Spaleniaka ma w sobie coś z muzyki drogi – płynie się z opowieścią snutą przez niepokorny wokal i nie chce się kończyć tej podróży.

Byłabym zapomniała, najfajniejsze jest to, że bilety na koncerty kosztują 10 zł! Reflektor przygotował jednak konkurs, w którym do wygrania jest podwójna wejściówka na koncert. Koniecznie obserwujcie nasz profil na Facebooku


marta-rosol-male

Marta Rosół – rocznik ’91. Z zamiłowania i z wykształcenia kulturoznawczyni. Cyniczna i (nie)poważna realistka, ciągle szukająca i pytająca. Czasem przeleje swoje myśli na papier lub ekran komputera, ale bardziej zajmuje się rozgryzaniem Facebooka i jego zakamarków. Zawodowo związana z Regionalnym Instytutem Kultury w Katowicach.