ROCK FOR PEOPLE 2017

W zeszłym roku obiecywaliśmy, że tam wrócimy (link: KLIK) i choć dopiero rozpoczyna się maj, a wiosna o nas zapomina, już wiemy, że uda nam się spełnić to marzenie! Rock For People 2017,  przybywamy!

Nazwa festiwalu obiecuje energetyczną mieszankę rocka i na obietnicach wcale się nie kończy. W ubiegłym roku na scenie usłyszeliśmy (KLIK): The Offspring, Massive Attack, Five Finger Death Punch czy The 1975. Tegoroczny line-up to wielkie gwiazdy pokroju: Die Antwoord (aaaaa, usłyszeć „Ugly Boy” na żywo!) i Evanescence (Amy przybędzie w ramach promocji nowej płyty, jednak i tak najbardziej liczymy na hity z Fallen”). Nie zabraknie też Foster The People, Three Days Grace, Cage The Elephant, You Me At Six oraz Paramore.

Rock for people

Festiwal Rock For People kilkukrotnie zmieniał miejsce, by ostatecznie na stałe wpisać się kulturalny krajobraz czeskiej miejscowości Hradec Králové. I to właśnie tam, na terenie dawnego lotniska, po raz 23., na kilku scenach rozbrzmią rockowe dźwięki. Ale to nie wszystko! Organizatorzy jak zawsze zapewnią także inne rozrywki – nie zabraknie więc strefy chilloutu, smacznych przekąsek, silent disco oraz seansów plenerowych.

Prócz wiodących kapel światowego formatu twórcy stawiają na obiecujące młode talenty. Dzięki temu pobawimy się do muzyki czeskich zespołów, takich jak bałkański kwartet z Pragi, czyli Circus Brothers, poprockowe We on the Moon i wywodzące się z Ostravy elektroniczne brzmienia The Truth Is Out There. Nie zabraknie też do muzyki z pozostałej części świata. Przykład? Cash Savage and The Last Drinks, czyli garażowy rock’n’roll połączony z bluesem w wersji australijskiej, a prosto ze Skandynawii zawita szwedzka kapela grająca post-hardore – Imminence.

Festiwal Rock For People odbędzie się od 4 do 6 lipca. Będziemy tam, wy też wpadajcie!

Więcej informacji znajdziecie poniżej:

www.rockforpeople.pl

www.fb.com/RockForPeoplePL

www.instagram.com/rockforpeople.pl


Angelika Obrocka

Angelika Ogrocka –rocznik ’91. Absolwentka dwóch kierunków, w których najważniejsze było słowo pisane. Czyta wszystko i wszędzie. Od zawsze. Pasjonatka kina, którego pochłania jeszcze więcej niż książek. Nie potrafi pracować bez dobrej muzyki w tle. Specjalistka od rzeczy niemożliwych. Gdyby mogła, nie spałaby w ogóle, bo nieustannie gdzieś działa.