Teatr to my

Ależ dzień wybrała sobie Małgorzata Bryl na uruchomienie bloga o Teatrze Cieszyńskim! 27 marca, w dniu wystartowania projektu, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Blog pod nazwą „Teatr to my”, to inicjatywa zbierająca w jednym miejscu wszystkie informacje na temat Teatru Cieszyńskiego. Ma na celu promocję działalności sceny teatralnej na Śląsku Cieszyńskim, ale przede wszystkim poza granicami regionu, gdzie nie jest zbyt dobrze znana.

Małgorzata Bryl, autorka bloga

Małgorzata Bryl, autorka bloga

Inicjatorką projektu jest kulturoznawczyni i lokalna dziennikarka z Cieszyna, która opowiada o powodach uruchomienia bloga: „Ponad siedemdziesięcioletnie istnienie tego teatru, który narodził się z inicjatywy lokalnego środowiska, to nie tylko fenomen artystyczny, ale i socjologiczny. To też dla mnie wdzięczny temat dziennikarski i wiele niesamowitych historii. Chciałabym je wszystkie z czasem przybliżyć oraz przykuć uwagę do tego miejsca, które zdecydowanie ma potencjał.”

I wiecie co? Wstyd się przyznać, ale jeszcze nigdy nie siedziałam na publiczności w murach Teatru Cieszyńskiego. Projekt już zaczyna przynosić efekty, bo właśnie wpisuję do kalendarza Těšínské Divadlo jako miejsce, które odwiedzę przy okazji następnej premiery. Warto dodać, że pod jednym dachem istnieją tu trzy w pełni zawodowe zespoły teatralne różnych narodowości: Scena Czeska, Scena Polska i Scena Lalek Bajka, wystawiająca przedstawienia dla dzieci w języku czeskim i polskim.

Klikamy zatem w link blog-tdivadlo.cz (który dodajemy do zakładki „ulubione”) i wybieramy się w wirtualną podróż do Cieszyna. Do zobaczenia!


 

agata-kedzia-male

Agata Kędzia – redaktorka działów TEATR i TANIEC.
Studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Zakochana w swoim kierunku studiów walczy ze stereotypem leniwego studenta. Rozbudza życie teatralne uczelni w ramach Koła Naukowego Teatrologów.