10 lat minęło jak jeden dzień!

Kto by pomyślał, że Rondo Sztuki w Katowicach istnieje już 10 lat. Jeszcze na początku nowego tysiąclecia teren, na którym dziś stoi galeria sztuki, pokrywała jedynie zielona trawa…

I choć zdjęcia z tamtych lat budzą w nas wspomnienia i nostalgię, to dobrze, że ktoś podjął decyzję o powstaniu galerii sztuki, a nie centrum handlowego.

Reflektor od lat patronuje wydarzeniom Ronda Sztuki, teraz nie mogło być inaczej. W ubiegły piątek obchody okrągłej rocznicy rozpoczął wernisaż wystawy „10 lat Rondo Sztuki: Czas przyszły niedokonany”, którą możecie oglądać do 31. marca 2017. Wkrótce relacja na naszej stronie, a już teraz możemy Was zachęcić do obejrzenia filmu, który zrealizowaliśmy razem z Pawłem Siodłokiem z Cleverpug i Martą Połap z naszej redakcji. Wzięło w nim udział kilkoro artystów, których prace składają się na wystawę. Nie przegapcie tego!

Oczywiście 10 lat nie może być świętowane tylko jednym wydarzeniem. Zobaczcie, co przygotowali organizatorzy i wybierzcie coś dla siebie!

10 lat Rondo Sztuki: Czas przyszły niedokonany / Kurator wystawy: Adrian Chorębała / artyści: Bartek Buczek, Erwina Ziomkowska, Anna Kopaczewska/ Paweł Szeibel, Łukasz Jastrubczak, Dominik Ritszel, Michał Smandek, Jan Dybała / Piotr Ceglarek, Artur Oleś, Piotr Perłowski / KLIK! / KLIK FB!

fot. Marta Rosół

fot. Marta Rosół

Rondo Sztuki 2007 – 2017 10+ wystawa / Kuratorzy wystawy: WZORRO (Natalia Jakóbiec, Katarzyna Pełka, Marcin Krater) & Adrian Chorębała / KLIK! / KLIK FB! 

Śląska Kawiarnia Naukowa: Tomek Rożek Sonda 2 TVP2 + gość niespodzianka / 24.03.2017, godzina 18.00, Rondo Sztuki

fot. Marta Rosół

fot. Marta Rosół

10 lat RSZ + 1 rok Królestwa I Warsztaty Handmade / do wyboru m.in.: warsztaty tworzenia biżuterii, kreatywne malowanie mebli, czy komputerowe modelowanie ubrań / 25-26.03.2017 Królestwo i Rondo Sztuki /  KLIK! / KLIK FB!

Poczytalność: VLADO ŽABOT „Mora bukowa”: promocja książki / 31.03.2017, godzina 18.00, Rondo Sztuki / KLIK! / KLIK FB!

Czas przyszły niedokonany2