Podwójna moc (w) „Piwnicy”

W ubiegłym miesiącu pomysłodawcy cyklu „Piwnica” zapraszali nas na energiczny koncert duetu Lilly Hates Roses. Bilety rozeszły się jak ciepłe bułeczki, sala wypełniła po brzegi, a poprzeczka dla kolejnych zespołów została podniesiona naprawdę wysoko. Kogo tym razem usłyszymy w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej?

Siła zagłębiowskiej „Piwnicy” tkwi niewątpliwie w idei projektu: organizatorzy zapraszają na scenę młode, ambitne zespoły, które są dopiero na początku muzycznej drogi. Można powiedzieć, że są jedną stopą w świecie wielkich rozgłośni i profesjonalnych studiach nagraniowych, a drugą jeszcze w nieśmiałych marzeniach o dużej scenie i pierwszych próbach przeprowadzanych w warunkach domowych. Może dlatego zapraszane przez organizatorów zespoły tak dobrze czują się w niewielkiej sali „Piwnicy”?

Po niezwykle udanym koncercie Lilly Hates Roses (relacja z wydarzenia do przeczytania tutaj: KLIK!), czas podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej! Tym razem nie jeden, lecz dwa duety zawitają na scenę w Dąbrowie Górniczej. Magda i Wojtek, jako formacja Seals, będą mieli przyjemność rozpocząć drugą odsłonę cyklu. Ten popowy i niezwykle przyjemny w odbiorze duet z Cieszyna zagra swój koncert przed gościem wieczoru, czyli duetem Coals. Katarzyna Kowalczyk oraz Łukasz Rozmysłowski, bo o nich mowa, zaproszą nas do krainy onirycznej, tajemniczej i pełnej zmysłowości. Wszystko to dzięki eterycznemu wokalowi artystki oraz niedającej się zepchnąć na drugi plan warstwie instrumentalnej. Będzie trochę lekkich, delikatnych dźwięków, będą i elektryczne brzmienia gitary, ale także partie elektroniczne, które są charakterystycznym motywem grupy Coals. Szykuje się więc wyjątkowy, przyjemny wieczór w kameralnym gronie.

piwnica

My już nie możemy się doczekać! Do zobaczenia 16 marca o 19.00 w „Piwnicy”!