„Orestes” Michała Zadary w Chorzowie!

Z moich doświadczeń wynika, że nawet ci mniej zainteresowani teatrem usłyszeli w ubiegłym roku o wystawieniu we Wrocławiu trwających czternaście godzin „Dziadów” bez skrótów. To niespotykane dotąd w polskim teatrze przedsięwzięcie wzbudziło wokół siebie spore zainteresowanie. Reżyserem spektaklu jest Michał Zadara. Znają Państwo to nazwisko? Jeśli nie, z pomocą przychodzi nam Teatr Rozrywki z Chorzowa, a odrobienie tej teatralnej lekcji umożliwia 20 marca. Tym razem obejrzeć będziemy mogli „Orestesa”, którego premiera odbyła się w Zachęcie 27 sierpnia 2016 roku.

materiały prasowe

materiały prasowe

Premiera „Orestesa” w reżyserii Michała Zadary miała miejsce w Zachęcie, miejscu realnego politycznego morderstwa popełnionego na prezydencie Narutowiczu. Czy wolno popełnić zbrodnię, by wyzwolić państwo od złego rządu? I czy na ten temat można śpiewać piosenki?

Niech te słowa, umieszczone na stronie Teatru Rozrywki, posłużą za zachętę właśnie, aby wieczór 20 marca spędzić w Chorzowie. Na deskach zobaczymy Mariusza Kiljana, Bartosza Porczyka i Barbarę Wysocką. Muzykę do spektaklu skomponował Jacek Szymkiewicz, znany również jako Budyń, założyciel zespołu Pogodno.

materiały prasowe

materiały prasowe

W jaki sposób Michał Zadara przepisze klasykę na współczesny język teatralny? Próba to niewątpliwie ambitna, ale czy okaże się udana? Spieszmy kupować bilety, póki jeszcze są!

 

Korekta: Sylwia Jarocka


agata-kedzia-maleAgata Kędzia – redaktorka działów TEATR i TANIEC.
Studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Zakochana w swoim kierunku studiów walczy ze stereotypem leniwego studenta. Rozbudza życie teatralne uczelni w ramach Koła Teatrologów. Pisze do gazety festiwalowej Na stronie” Festiwalu Sztuk Performatywnych A PART. Czas najchętniej spędza w teatrze i przy książkach do nauki hiszpańskiego.