STRZYGA TOUR — koncert zespołu Percival Schuttenbach 20.01 Tychy

Najpopularniejszy i najważniejszy polski zespół folk-metalowy Percival Schuttenbach zagra już w najbliższy piątek w pubie Underground w Tychach. W ramach trasy Strzyga Tour zespół promuje swoją najnowszą płytę „Strzyga” i zaprasza publiczność do zasmakowania klimatycznej muzyki, w której trochę cięższych brzmień i mocnego growlu, a trochę klasycznych dźwięków wiolonczeli i melodyjnego wokalu.

Jeżeli jakimś cudem nie słyszeliście jeszcze o formacji Percival Schuttenbach, to najwyższa pora poznać najważniejszy polski zespół folk-metalowy. Ich początki sięgają ubiegłego stulecia, ponieważ to właśnie w 1999 roku trio muzyków: Mikołaj Rybacki, Katarzyna Boromirska i Kornelia Rybacka założyło grupę (pierwsza para do dziś wchodzi w skład formacji). Przez kolejne lata zespół rozrastał się, tworząc kolejne projekty. Do najgłośniejszych należał niezaprzeczalnie projekt z Donatanem, którego owocem była „Równonoc” — partie żywych instrumentów oraz wokali stworzonych przez członków zespołu dodały słowiańskiego brzmienia rytmom hip-hpowym, a albumowi zapewniły status diamentowej płyty.

Percival Schuttenbach

Wszyscy fani Wiedźmina powinni słyszeć o sukcesach Percivalu Schuttenbach. Członkowie grupy zostali zaproszeni do udziału w sesji nagraniowej dla potrzeb muzyki do kultowej gry: „Wiedźmin 3 — Dziki Gon”. Ponadto, zespół ma na koncie pokaźną liczbę nagród: wyróżnienia w przeglądach muzycznych (Malborski Przegląd Muzyczny) czy w konkursach o zasięgu międzynarodowym (Hollywood Music In Media Awards); ich płyty zajmowały wysokie miejsca na liście Wirtualnych Gęśli (m.in. album „Slava II — pieśni Słowian Wschodnich” otrzymał miano najlepszej płyty 2015 roku).

Jednakże to właśnie warstwa muzyczna najlepiej opisuje formację i świadczy o jej unikatowości. To nietuzinkowe połączenie tradycji i ludowości z cięższym brzmieniem warstwy instrumentalnej czy growlu. W swym czwartym albumie zatytułowanym „Strzyga” zespół funduje fanom niespodziankę w postaci dobrze znanych utworów, lecz zarejestrowanych ponownie w nowym studiu. Płytę promują najnowsze single: „Marysia” oraz „Rodzanice”. Dajcie porwać się tym melodyjnym wokalom, gitarowym riffom oraz niezwykle udanemu połączeniu folkowych dźwięków z brzmieniem czysto metalowym.

Nie możecie wybrać się na najbliższy koncert w Tychach? Trasa Strzyga Tour jeszcze się nie kończy. Kolejne koncerty Percival Schuttenbach już niebawem:

21.01 Percival Schuttenbach – Rzeszów (Klub Vinyl)
26.01 Percival – Goleszów (Etno Chata)
27.01 Percival – Zabrze / Festiwal Druga Ruda Mithrilu (Zabytkowa Kopalnia Guido)
28.01 Percival – Będzin (Latawiec)
03.02 Percival Schuttenbach – Słubice (Prowincja)
04.02 Percival Schuttenbach – Żagań (Elektrownia)

Informacje o koncercie w Tychach znajdziecie tutaj: KLIK
Fanpage zespołu: KLIK
Strona zespołu Percival: KLIK

Korekta: Anna Kalinowska-Mitra