Bal w podziemiach — Recital Adrianny Noszczyk | 11.12. godz. 19.00

Katowice i Górny Śląsk nie od dziś udowadniają, że miano muzycznej metropolii zostało przyznane miastu nie bez powodu. Niemalże codziennie jesteśmy zewsząd zapraszani na różnorodne wydarzenia muzyczne: w knajpach, klubach czy w przestrzeni miejskiej. Jednak tym razem niespokojna dusza Miasta Muzyki zdecydowała się pójść krok dalej i zawitać do podziemi. Już 11 grudnia o 19.00 w Kopalni Guido (ul. 3 Maja 93) w Zabrzu odbędzie się „Bal u Posejdona” — Recital Adrianny Noszczyk.

Ta młoda, utalentowana aktorka i wokalistka, absolwentka trzyletniego studium aktorskiego przy Teatrze Śląskim w Katowicach, a obecnie studentka kulturoznawstwa UŚ, wykona najpiękniejsze utwory z repertuaru Anny German. Będą to piosenki bardzo dobrze znane publiczności, m.in.: „Tańczące Eurydyki”, „Bal u Posejdona”, „Księżyc i róże”. Zgromadzona publika będzie mogła usłyszeć również utwory autorskie napisane przez akompaniatora Wojciecha Sanockiego, utrzymane w zbliżonej stylistyce, na którą składają się jazzowe aranżacje, będące nowatorskim konceptem na piosenkę artystyczną. 

Recital Adrianny Noszczyk materiały prasowe

Recital Adrianny Noszczyk materiały prasowe

O dodatkowej wartości wydarzenia świadczy fakt, że podczas Recitalu będzie można usłyszeć nie tylko wokal i aranż w postaci pianina. Na scenie pojawi się cały zespół złożony z najlepszych polskich muzyków. Adriannę Noszczyk wspomogą: Arek Skolik (perkusja), Piotr Górka (kontrabas), Stanisław Sroka (gitara), Sylwester Poks (trąbka) i — wcześniej już wspomniany — kompozytor Wojciech Sanocki (fortepian).

„Bal u Posejdona” integruje pokolenia, poprzez przypomnienie starszej i młodszej publiczności utworów Anny German we współczesnych brzmieniach — na Recital Adrianny Noszczyk zapraszają Katarzyna Gärtner (kompozytorka, autorka tekstów Anny German i jej najlepsza przyjaciółka) oraz jej mąż, aktor filmowy i teatralny, Kazimierz Mazur. My nie mamy wątpliwości — na ten niecodzienny koncert zdecydowanie trzeba się wybrać!

Korekta: Anna Kalinowska-Mitra