Życie po Bowiem

Nieczęsto trafia się talent pokroju Dawida Bowiego i nieczęsto trafia się dobra okazja, by uczcić jego pamięć. Kolaboracja dwóch katowickich festiwali to wspaniały moment na wspominki, zwłaszcza że organizatorzy postanowili w niezwykły sposób przypomnieć nam artystę.

plakat, aut. David Ryski

plakat, aut. David Ryski

Od 4 do 30 sierpnia w Rondzie Sztuki potrwa wystawa organizowana przez ASP w Katowicach, Miasto Katowice oraz Rondo Sztuki, będąca ukłonem w stronę Bowiego. Partnerami wystawy są OFF Festival i Festiwal Tauron Nowa Muzyka, które aktywnie promują wydarzenie będące integralną częścią obydwu imprez.

Koncept to ukazanie sylwetki artysty poprzez spojrzenia ludzi ze świata sztuki i nie tylko. Wojciech Kucharczyk to założyciel wytwórni Mik Music, Sophie Kula to młoda projektantka, a WZORRO to całe studio projektowe. Interpretacje artystów spotkają się w prawdziwie multimedialnej przestrzeni. Będzie to sztuka współczesna w pełnej krasie: zobaczymy mural, neon, plakat a nawet całą instalację. 22 zaproszonych gości pokaże nam całe spektrum twarzy Bowiego w ich unikalnej wizji – stworzonej specjalnie na potrzeby tego projektu.

aut. Pola Dwurnik, fragment pracy

aut. Pola Dwurnik, fragment pracy

Dwa festiwale, to i dwa wernisaże: pierwszy odbędzie się 4 sierpnia o godzinie 20:00, dzień przed rozpoczęciem OFF Festivalu. Drugi inaugurować będzie Festiwal Tauron Nowa Muzyka, 18 sierpnia o godzinie 20:00. Wystawa zakończy się 30 sierpnia.

korekta: Paulina Goncerz

Martyna Poważa