OFF Festival. Widzimy się!

Wielkimi krokami do Doliny Trzech Stawów w Katowicach zbliża się OFF Festival. Weekend 5-7 sierpnia przywita fanów mocno alternatywnych i niszowych brzmień – chociaż nie tylko – potężną dawką muzyki. Jedenasta edycja festiwalu pod kuratelą artystyczną Artura Rojka jak zwykle zaskakuje eklektycznym zestawieniem artystów w line-upie, który w tym roku prezentuje się niezwykle imponująco.

materiały prasowe

materiały prasowe

Organizatorzy umiejętnie zestawiają klasyków gatunku z młodszymi artystami. Dla fanów to powiew muzycznej świeżości i jednocześnie powrót do korzeni. Tym sposobem protoplaści muzyki grunge, Mudhoney czy jedna z pereł kultowej wytwórni 4AD, Lush, przeplatać się będą z grupą The Kills, której liderka reprezentuje jeden z najlepszych wokali sceny rockowej. Podobnie sprawa wygląda z reprezentantami zachodniego rapu. GZA, weteran kultowej amerykańskiej grupy Wu-Tang Clan, to jeden z najjaśniejszych punktów tegorocznej edycji. Gatunek dopełnia wschodząca gwiazda Yung Lean oraz reprezentanci regionalnej sceny: Kaliber 44 oraz SYNY.  Kolejne mocne pozycje serwowane przez organizatorów to projekty islandzkie: hipnotyczne GUS GUS oraz Kiasmos – duet dwóch znakomitych muzyków Ólafura Arnaldsa i Janusa Rasmunssena.

OFF_plakat_poziom

OFF Festival to gratka dla każdego melomana, szukającego w muzyce niebanalnych rozwiązań. Cztery sceny, a na nich potężna dawka zróżnicowanej muzyki: od surf rockowych FIDLAR, przez wkurzonych Brytoli ze Sleaford Mods czy szalonego DJ Koze, na metalowych wyjadaczach z Napalm Death kończąc. Innymi słowy: OFF Festival kolejny raz proponuje niebanalną i oryginalną rozrywkę dla prawdziwych koneserów i miłośników muzyki. Obecność obowiązkowa!

tekst: Cyprian Jesionowski
korekta: Paulina Goncerz