Jak brzmi Śląsk? VII edycja Obiektywnie Śląskie

Każda kolejna odsłona to coś innego, wyjątkowego. Hasła przewodnie niezmiennie stanowią inspirację, a zarazem niemałe wyzwanie. Śląsk to nie egzotyka, ale każda kolejna edycja przynosi wiele większych lub mniejszych odkryć, pokazując jak wiele jest jeszcze do poznania. Nie przeciągając dłużej – zapraszamy na siódmą edycję Obiektywnie Śląskie!

Obiektywnie śląskie VII

O Obiektywnie Śląskie piszemy już nie pierwszy raz – zdarzyło nam się popełnić kilka tekstów, m.in. w 2013 roku przeprowadziliśmy wywiad z organizatorką konkursu Anną Kokolus, rok później zachęcaliśmy do zastanowienia się czym jest Śląskie, a w zeszłym roku pokusiliśmy się nie tylko o krótki przegląd prac z poprzednich edycji , ale i relację z finału.

"Ramzes", fot. urbi, I miejsce

„Ramzes”, fot. urbi, I miejsce

Tym, którzy nie mieli wcześniej styczności z konkursem po krótce objaśniamy – jest on już nie tyle fotograficzny, co po prostu artystyczny. Zgłosić można fotoreportaże (3-7 zdjęć), ale też fotokasty (max. 2 min) czy krótkie filmy (max. 2 min). Każda edycja ma swoje hasło przewodnie, które nadaje rytm pracy artystom i organizatorom.

"Ramzes", fot. urbi, I miejsce

„Ramzes”, fot. urbi, I miejsce

I to właśnie temat jest tegoroczną nowością – pierwsze skrzypce zagra… muzyka. To pociąga za sobą kolejne zmiany – w tegorocznym jury, poza Lechem Majewskim, Adamem Sikorą, Jackiem Joostberensem i Antonim Cyganem, zasiądzie też Joanna Wnuk Nazarowa – dyrektorka NOSPRu. Tam też odbędzie się finał Obiektywnie Śląskie.

"Rugbyści", fot. Krzysztof Gołuch, I miejsce

„Rugbyści”, fot. Krzysztof Gołuch, I miejsce

Czy warto wziąć udział? A dlaczego nie! Szczególnie, że dla laureatów przewidziano nagrody pieniężne (pula nagród to 2 tysiące złotych) i rzeczowe (wyjazdy weekendowe, akcesoria fotograficzne, biżuterię i inne). Aktywnością mogą wykazać się także osoby nie będące uczestnikami – na stronie konkursu można oddawać swoje głosy, poprzez które wybrany zostanie laureat nagrody publiczności.

"Rugbyści", fot. Krzysztof Gołuch, I miejsce

„Rugbyści”, fot. Krzysztof Gołuch, I miejsce

Konkurs trwa do 15 września, a finał zaplanowany jest na 14 października. Chcecie więcej informacji? Klik! 

tekst: Sylwia Chrapek

korekta: Martyna Góra