Rock For People 2016

Trzy dni, dziesięć scen, kilkadziesiąt koncertów, setki tysięcy ludzi… Rock For People już za cztery dni!

Rock For People już niebawem!

Rock For People już niebawem!

Historia festiwalu rozpoczęła się w 1995 roku w czeskiej miejscowości Český Brod. 19 sierpnia na scenie wystąpili Support Lesbiens, Bast, Narvan, Phil Shöenfelt i Dorota B.B. Z roku na rok przybywało zarówno artystów w line-upie, jak i słuchaczy pod sceną.

Gdy w 1999 roku zaproszono Guano Apes, wydarzenie zaczęło rozrastać się coraz bardziej, jednocześnie coraz więcej miejsca w programie zajmowali światowi artyści. Bloodhound Gang, Apocalyptica, Cypress Hill, Manu Chao – to tylko niektórzy z nich.

2007 rok to również przełom. Zmieniła się lokalizacja – od tej pory Rock For People gości na terenie dawnego lotniska w miejscowości Hradec Králové. Wtedy też na festiwalu zagrali między innymi The Killers i The Hives.

W poniedziałek usłyszymy m.in. zespół Bullet For My Vallentine

W poniedziałek usłyszymy m.in. zespół Bullet For My Vallentine

Kolejne lata to koncerty takich wykonawców, jak: Muse, The Prodigy, Arctic Monkeys, Placebo, Skunk Anansie, Pendulum, Paramore, Faith No More, My Chemical Romance, Limp Bizkit, Three Days Grace, Foals, Papa Roach, 30 Seconds To Mars, Queens of the Stone Age, Franz Ferdinand, Pendulum.

Co w tym roku proponują twórcy Rock For People? Prócz debiutantów, których aktywnie wspiera festiwal, usłyszymy: The Offspring, Bullet For My Valentine, Massive Attack, Five Finger Death Punch, The 1975, Skillet, Royal Republic, Anti Flag, Shikari.

Organizatorzy zapewniają, że wydarzenie to nie tylko muzyka ze sceny, ale i ta rodząca się w uczestnikach. W Festivalparku gwarantują więc instrumenty do wypożyczenia, grającą szafę na żywo, najlepszych didżejów i imprezy pokroju Silent Disco.

The Offspring to kolejna z gwiazd zaproszonych na czeski festiwal

The Offspring to kolejna z gwiazd zaproszonych na czeski festiwal

Dodatkowo dla każdego przygotowane zostaną leżaki, hamaki, poduchy i orzeźwiające drinki. Gdy już się zrelaksujecie w wydzielonej strefie, w innych częściach czekają inicjatywy kulturalne i sportowe – zajęcia jogi, koszykówki, skateboardingu, ale też warsztaty graffiti czy cyrkowe.

Festiwal Rock For People odbędzie się od 3 do 5 lipca w czeskim Hradec Králové.

tekst: Angelika Ogrocka
korekta: Martyna Góra