Może i naiwna, ale za to gorąca. Zapowiedź festiwalu Art Naif

Jeśli ktoś słyszał o Art Naif nie trzeba go już przekonywać, aby zainteresował się tą imprezą. Jeśli jeszcze nie słyszał, to teraz się dowie! Nie ma lepszego sposobu na letnie zachłyśnięcie się sztuką, niż właśnie na śląskim festiwalu sztuki naiwnej.

logo Art Naif Festiwal

Sztuka naiwna w swoim prostym zachwycie nad światem przemówi zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Sięga ona po zakurzone marzenia i pobudza nieużywaną wyobraźnię. Przypomina, że życie jest naprawdę piękne. Tegoroczna edycja zaprasza wszystkich do Hiszpanii, bez względu na grubość portfela.

anf obraz 2016_małe

Obraz Natashy Villone z Rosji promujący IX edycję ArtNaif

Kiedy?
10 czerwca – 19 sierpnia

Gdzie?

> W katowickiej Galerii Szyb Wilson (10 czerwca o 18:15) odbędzie się uroczyste otwarcie w rytmie flamenco, które wykona zespół Choni Cía Flamenco, po czym porwie nas magia cyrku Varuma Teatro prosto z Sewilli. Spotkać będzie można również biorących udział w festiwalu artystów z całego świata. Cytując Beatlesów – gwarantujemy, że wszyscy będą się bawić wybornie!
W Szybie Wilson będzie również można oglądać wystawę główną festiwalu.

> Z festiwalem współpracuje także Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, które organizuje wystawę sztuki lokalnej z własnych zbiorów „Na pograniczu światów” – jak sama nazwa wskazuje, czeka nas przeżycie graniczne.

> Czym byłoby Art Naif bez Angelusa? W Muzeum Historii Katowic (a dokładnie w Dziale Etnologii Miasta) będzie okazja do zobaczenia wystawy „Wokół mistrzów Grupy Janowskiej”.

> Muzeum Śląskie w Katowicach zaprezentuje zbiór rysunków Pawła Wróbla…

> …a ilustracje hiszpańskie zobaczy każdy, kto odwiedzi Galerię Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi.
Imprezy towarzyszące to ArtJarmark w Nikiszowcu (10 lipca) oraz Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera w Katowicach (1-3 lipca).

ArtNaif_autor Dominik Mrzyk_galeriaszybwilson

Fot. Dominik Mrzyk, Galeria Szyb Wilson

Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny. Ponadto czas wakacyjny z pewnością będzie sprzyjał zaplanowanym warsztatom flamenco, czy lekcjom języka hiszpańskiego. Może i nie stać was na wyjazd do Hiszpanii, ale dzięki Art Naif możecie uszczknąć jej nieco dla siebie.

Zachęcam serdecznie do zapoznania się z programem tego fantastycznego festiwalu na stronie Klik!

Organizator: Eko-Art Silesia

Tekst: Marta Połap
Korekta: Martyna Góra