Mural: cieszyński A Rt+

Wielkoformatowa grafika na ścianach budynków – tak te dzieła określane są przez użytkowników internetu. Symboliczne w znaczeniu i piękne wizualnie często nie pozwalają przejść obok bez zastanowienia. W tym nowo powstałym cyklu będziemy tropić te najciekawsze. Nie tylko ze Śląska.

Wyjątkowy mural możemy odnaleźć w niespodziewanym miejscu Cieszyna, bo na murze Zakonu Bonifratrów w okolicy ul. Hajduka. Jest unikalny, gdyż został zrealizowany w ramach I Przeglądu Twórczości Studentów „A Rt+” – ważnego i przełomowego wydarzenia dla studentów oraz mieszkańców Cieszyna. Podczas tej trwającej ponad dwa tygodnie imprezy można było brać udział w licznych kulturalnych eventach, takich jak: wystawy, koncerty, występy, performance.

A Rt+

fot. Joanna Hetman

Autorką muralu jest Martyna Sobolewska – zeszłoroczna dyplomantka, aktualnie doktorantka w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Niebawem planowana jest druga edycja przeglądu. Jeśli ktoś nie miał okazji – warto się wybrać i przy okazji zwiedzić przepiękny Cieszyn. Więcej informacji znaleźć można na stronach: www.facebook.com/artcieszyn oraz www.artcieszyn.us.edu.pl.

tekst: Joanna Hetman

korekta: Agnieszka Stanecka