NEWS | Fabularna, czyli czas na kino!

Chyba każdemu przez myśl kiedyś przeszło, żeby otworzyć własną knajpę. Marzenia o tętniącym życiem miejscu, które stałoby się legendą, kiełkują w głowie wszystkich mieszczuchów. Niektórzy jednak nie pozostają przy fantazjowaniu, ale biorą się za realizację planów. I tak niektóre pomysły okazują się zupełnie nietrafione, a inne wręcz przeciwnie.

Fabularna

Wydaje się, że Fabularna stanie się miejscem kultowym. Oby! A ma potencjał – nie tylko ze względu na świetną aranżację przestrzeni (ten przepiękny ogródek!), ale także na temat, jaki właściciele wybrali ma motyw przewodni swojego lokalu. Fabularna powstała z miłości do kina. Tak, z miłości właśnie – widać to w każdym zakamarku tej przestrzeni, w każdym słowie, które w rozmowie z nami wypowiadał Piotr Maślanka, manager kulturalny lokalu.

Planów jest dużo, większość z nich wiąże się oczywiście z pozainstytucjonalną animacją kultury filmowej w Katowicach. Pierwsze projekcje w Fabularnej już za nami, właściciele mają też za sobą doświadczenie związane z festiwalem filmowym – to właśnie tam spotykali się goście Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych Regiofun.

Można tam także co nieco się posilić, a dobrą jakość jedzenia potwierdzamy osobiście – trochę zjedliśmy, a trochę zobaczyliśmy, że ładnie wygląda, zaglądając przez ramię do talerzy innych gości. Karta jest krótka, ale konkretna i nie pozwala zapomnieć, że Fabularna to miejsce pulsujące kinem.

No i na koniec hit: nie wiemy, kto wpadł na ten genialny pomysł, ale wejście do toalety będące drzwiami windy to mistrzostwo designu. Szał ciał.

Możecie pooglądać sobie trochę zdjęć z samej Fabularnej, ale mimo to lepiej wybrać się osobiście. Życzymy powodzenia i liczymy na więcej!

korekta: Paulina Goncerz