Silesia Fashion Day – impuls do działania

Przez trzy wrześniowe dni mieszkańcy Katowic mieli okazję spotkać się z modą. W dniach 24-26 września 2015 roku w Międzynarodowym Centrum Kultury odbył się Silesia Fashion Day. Reflektor rozświetlał przez trzy dni to wydarzenie, opisując i fotografując jego najważniejsze momenty (KLIK!).

fot./ Paweł Siodłok

fot./ Paweł Siodłok

Każdy koniec to czas na podsumowania. Wydaje się, że dopiero ósma edycja wydarzenia była bardziej zauważalna „na mieście”: zarówno za sprawą akcji promocyjnej, jak i umiejscowienia wydarzenia w MCK. Brawa dla organizatorów! Wykorzystanie nowego (modnego), ale jeszcze nie w pełni odkrytego miejsca na pewno jest sposobem na przyciągnięcie widzów, tym bardziej, że wstęp był darmowy.

Silesia Fashion Day 2

fot./ Paweł Siodłok

A co nam zapadło w pamięć? Nowa Fala, która jest doskonałą lekcją dla początkujących projektantów. Konkurs, profesjonalny wybieg i przygotowania przed pokazem to zbiór cennych doświadczeń, które mogą później zaowocować kolejnymi pokazami, a w efekcie sukcesami. To także okazja, by młodzi ludzie spotkali się z bardziej doświadczonymi kolegami z branży i czerpali od nich wiedzę garściami. To w końcu moment, w którym oni sami muszą powalczyć ze sobą i ze stresem, który z pewnością towarzyszy takim chwilom.

Silesia Fashion Day 3

fot./ Paweł Siodłok

Każde wydarzenie, które zorganizowane jest z myślą o młodych, początkujących artystach jest potrzebne. W jednym miejscu i w jednym czasie spotykają się osoby o podobnej pasji, a każde spotkanie i każda rozmowa mogą być inspiracją do kolejnych działań. Wszyscy wiemy, że bez impulsu nie ma działania.

fot./ Paweł Siodłok

fot./ Paweł Siodłok

korekta: Paulina Goncerz