David Bowie Is | Kinoteatr Rialto

Londyńskie Muzeum Victorii i Alberta jest jednym z najbardziej znanych i cenionych muzeów w Wielkiej Brytanii. Poszerza horyzonty i proponuje zupełnie nowe spojrzenie na pewne fenomeny. Przedstawia zarówno klasycznie pojmowaną sztukę, jak i rzemiosło rzadko tym mianem nazywane. W Kinoteatrze Rialto będziemy mogli zobaczyć właśnie połączenie kultury popularnej z nobilitującą ją przestrzenią muzealną.

reflektor - baner bowie

„David Bowie Is” to rejestracja wystawy, na którą składa się ponad 300 przedmiotów należących do artysty, związanych z przebiegiem jego kariery. Koncerty, płyty i moda na zawsze połączone zostały w postaci wizerunku artysty, spójnego i konsekwentnie przez niego kreowanego.

O projekcji można przeczytać między innymi: Obok rysunków i rękopisów muzyka, obejrzeć będzie można projekty koncertowej scenografii przygotowanej na trasę promującą w 1974 album „Diamond Dogs” czy zaprojektowany przez Freddiego Burrettiego kosmiczny strój Ziggy’ego Stardusta, w którego wymyśloną postać wcielił się Bowie w 1972 oraz wykorzystane podczas trasy koncertowej w 1973 „Aladdin Sane”, kostiumy zaprojektowane przez Kansai Yamamoto.

Zapraszamy serdecznie na pokaz do Kinoteatru Rialto w dniach 4.10 oraz 16.10.2015 o godzinie 20.00.

Dla czytelników Relfektora przygotowaliśmy konkurs, a do wygrania podwójne zaproszenia na pokaz. Szukajcie na naszym Facebooku!

Bilety: 20 zł