8.08. | „Film po ciężkim dniu”

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że letnie miesiące obfitują w warte uwagi wydarzenia kulturalne. Dla każdego coś miłego: OFF FESTIVAL, kino samochodowe, koncerty w Kontenerach Kultury, Męskie Granie, kabarety, festyny (dla miłośników waty cukrowej i kiełbasy) oraz wiele więcej. Ale może zechcecie wpaść w sobotę, 8 sierpnia o godzinie 21.00, do Drzwi Zwanych Koniem? Będzie fajnie, obiecujemy.

Film po ciężkim dniu mniejsze

Organizatorzy „Filmu po ciężkim dniu” przedstawiają cykl pokazów nocnych, podczas których będzie można wygodnie wyłożyć się przed ekranem, napić się piwka (albo lemoniady, albo herbaty, albo… czegoś innego ;)) i  pooglądać filmy po całym tygodniu ciężkiej pracy. Jasne – wiemy, że w soboty ludzie też pracują, że to nie raj, a kokosów z pracy i tak nie ma, ale jedno jest pewne: warto wyrwać się z domu, przyjść na ulicę Warszawską 37 z własnym kocem czy śpiworem (a nawet w piżamie, a co!) i pooglądać dobre filmy w dobrym towarzystwie.

Na pierwszym pokazie będziecie mogli zobaczyć dwa dzieła: „Nagi lunch” w reżyserii Davida Cronenberga oraz „Happiness” w reżyserii Todda Solondza. Oba filmy zostaną poprzedzone prelekcjami i z wielką przyjemnością zaznaczamy, że o ich przygotowanie poproszone zostały osoby, które współpracują także z Reflektorem. Filmoznawczyni Patrycja Gut wprowadzi Was w mroczny świat filmu Cronenberga, natomiast Patrycja Mucha opowie co nieco o wyobraźni Todda Solondza.

Wszystko to, a nawet więcej (bo chodzą słuchy na mieście, że będzie można się załapać na kawkę czy herbatkę), za darmo!

Więcej informacji na Facebooku wydarzenia.

Reflektor objął wydarzenie patronatem medialnym.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Ulotka, pokaz 8.08.15 mała

korekta: Michał Twardowski