NEWS | Wystawa „Barwy”

Już 6 sierpnia o godzinie 19.00 w Galerii Miasta Ogrodów odbędzie się wernisaż wystawy „Barwy”, która stanowi retrospektywę twórczości Ryszarda Gracha – wszechstronnego artysty, którego dzieła naznaczone są często, jak mówią organizatorzy „groteskową teatralnością z wyraźnymi elementami dziwności i abstrakcji”.

fot./ materiały prasowe

fot./ materiały prasowe

Sam Ryszard Grach jest poważanym w Polsce malarzem, plastykiem, projektantem, ilustratorem, który miał wpływ na wygląd i estetykę wielu magazynów, programów telewizyjnych czy książek. Wielokrotnie zdobywał nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach malarskich, na których prezentował swoje niejednoznaczne dzieła. Jak bowiem tłumaczą organizatorzy wystawy, twórczość Ryszarda Gracha jest różnorodna i wymusza na odbiorcy zaangażowanie w interpretację dzieł, które cechuje często prezentacja trudnych do rozpoznania form. Jednak, na co wskazuje sam tytuł retrospektywy, na plan pierwszy wysuwa się doskonałe operowanie kolorem w połączeniu ze znakomitym warsztatem.

Wystawę będzie można oglądać w dniach 6-23.08. 2015 r.

Kuratorzy wystawy: Tomasz Berezowski, Joanna Durkalec
Projekt identyfikacji wizualnej: Tomasz Berezowski
Montaż wystawy: Łukasz Alagierski, Leszek Berezowski, Marcin Sroka
Opieka nad wystawą: Eni Hadyna, Sylwia Tomanek-Alagierska
Kurator galerii: Katarzyna Łata-Wrona

Organizatorem wystawy jest Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów, przy wsparciu Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Gliwicko-Zabrzańskiego.

Więcej informacji TU.