„Przekleństwa niewinności” | Klub Filmowy Ambasada

Sofia Coppola urodziła się pod szczęśliwą gwiazdą. Ma za ojca jednego z najznakomitszych współczesnych reżyserów, twórcę „Ojca chrzestnego” i „Czasu apokalipsy”. Ponadto sama jest utalentowaną kobietą – wygląda na to, że odziedziczyła talent do tworzenia filmów po tacie. Jednocześnie jednak jej dzieła są tak różne od dokonań Francisa Forda Coppoli, że nie można posądzać jej o kopiowanie stylu mistrza.

Przekleństwa niewinności

Estetyka filmów Sofii Coppoli wyraźnie nosi znamiona kobiecego spojrzenia na świat, które trudno jest precyzyjnie określić używając kategorii odnoszących się do poszczególnych środków wyrazu. „Po prostu” widać, że „Między słowami” czy „Przekleństwa niewinności” zrealizowane zostały przez kobietę. Właśnie ten ostatni film, debiut fabularny Sofii Coppoli będzie można obejrzeć we wtorek 21 lipca o godzinie 18.30 w Kinie Kosmos Centrum Sztuki Filmowej w ramach Klubu Filmowego Ambasada.

„Przekleństwa niewinności” to opowieść o pięciu siostrach Lisbon – Cecilii (Hanna Hall), Therese (Leslie Hayman), Bonnie (Chelse Swain), Mary (A.J. Cook) i Lux (Kirsten Dunst)  – oraz wpływie, jaki na ich życie ma wkraczanie w wiek dojrzewania, które w sposób nieunikniony prowadzi do odartej z niewinności dorosłości. Inicjacja, w trakcie której znajdują się siostry, stwarza wokół nich atmosferę tajemnicy, a samo przedstawienie nabiera wyjątkowego charakteru, naznaczonego nieco niepokojem i lękiem; odczuciem, że zaraz stanie się coś ważnego.

Prelekcję do filmu poprowadzi Patrycja Mucha – filmoznawczyni oraz redaktor naczelna Reflektora.

„Przekleństwa niewinności”, reż. Sofia Coppola, US 1999, 96′. Kopia 35mm.

Więcej informacji na:
www.kfambasada.wordpress.com
https://www.facebook.com/KlubFilmowyAmbasada

Zerknijcie na Facebooka! Tam czekają na Was wejściówki do wygrania!