„KAWA I PAPIEROSY” | KLUB FILMOWY „AMBASADA”

Używki w kinie, inaczej niż w życiu, są pożądane. Dym papierosowy pięknie prezentuje się w kadrze a kawa to nieodłączny dodatek każdego zapracowanego, lekko zaniedbanego, ale nieziemsko przystojnego bohatera. A połączenie kawy i papierosów zdaje się być niczym jin i jang – toż to czysta doskonałość! Choć na ekranie kawa i papierosy często dominują, to dopiero Jim Jarmusch poświęcił zgubnym nawykom palenia i przyjmowania sporych dawek kofeiny należytą uwagę. Skupiając się na atmosferze, jaka wytwarza się podczas palenia papierosów i picia kawy, przedstawił zestaw niezwykle zabawnych scen realizowanych na przestrzeni kilkunastu lat.

kawa i papierosy plakat

W projekt zaangażowanych zostało wiele znamienitych gwiazd, nie tylko kina, ale i muzyki. W filmie zagrali m.in.: Iggy Pop, Tom Waits, członkowie The White Stripes, Cate Blanchett, Alfred Molina, Bill Murray, Steve Buscemi oraz Roberto Benigni. Błyskotliwe dialogi, które się między nimi nawiązały, stanowią o wartości tego dzieła, w którym de facto „nic się nie dzieje”. Tym samym Jim Jarmusch kolejny raz zrealizował film będący kwintesencją jego stylu, który ceni niezwykle szerokie grono widzów.

I to właśnie „Kawę i papierosy” będziemy mogli zobaczyć w ramach Klubu Filmowego Ambasada już we wtorek 21 kwietnia o godzinie 18.30 w Kinie Kosmos Centrum Sztuki Filmowej. Prelekcję i dyskusję poprowadzą tym razem dwie osoby: Natalia Kaniak i Sara Nowicka.

„Kawa i papierosy”, reż. Jim Jarmusch, US/JP/IT 2003, 96′. Film wyświetlany z nośnika cyfrowego.

Ceny biletów: 8 zł (ulgowy), 10 zł (normalny)

Więcej informacji na:
www.kfambasada.wordpress.com

https://www.facebook.com/KlubFilmowyAmbasada

Zerknijcie na Facebooka! Tam czekają na Was wejściówki do wygrania!

 

korekta: Paulina Goncerz