„Czarnoksiężnik z Oz” | Klub Filmowy „Ambasada”

Powodów, dla których wracamy do niektórych filmów jest wiele: dla każdego inne filmy są „kultowe”, inne stanowią „klasykę”, inne przypominają dzieciństwo, a jeszcze inne świadczą o nieodwracalnej zmianie w historii kina. Jednak „Czarnoksiężnik z Oz” jest dziełem, o którym mało kto powie, że jest „niczym ważnym”, „takim sobie” filmem dla dzieci. Popkultura czerpie z tej opowieści całymi garściami, artyści coverują „Over the rainbow” na potęgę, ludzie wciąż posługują się cytatami z filmu, nawet o tym nie wiedząc. Już samo to wystarczy, by zaświadczyć o mocnej pozycji, jaką „Czarnoksiężnik z Oz” zajmuje w historii kina oraz w umysłach widzów.

Czarnoksiężnik z Oz

plakat do filmu autorstwa Rafała Włodarka

Właśnie ten film, przywołujący najlepsze wspomnienia i najbardziej różnorodne skojarzenia, zostanie zaprezentowany w ramach Klubu Filmowego „Ambasada” już w najbliższy wtorek, 17 lutego o godzinie 18:30 w Centrum Sztuki Filmowej – Kinie Kosmos. Jak zwykle seans poprzedzi prelekcja, którą tym razem wygłosi Paweł Świerczek – doktorant w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach UŚ i programer festiwalu Ars Independent. Jak zwykle po seansie odbędzie się dyskusja. Powspominamy trochę stare dobre czasy.

„Czarnoksiężnik z Oz”, reż. Victor Fleming, US 1939, 98′. Film pokazywany z odrestaurowanym cyfrowo obrazem i dźwiękiem w jakości 2K.

Ceny biletów: 8 zł (ulgowy), 10 zł (normalny)
Więcej informacji na:
www.kfambasada.wordpress.com oraz
https://www.facebook.com/KlubFilmowyAmbasada

Zerknijcie na Facebooka, tam czekają na Was wejściówki do wygrania!