Dancing News: Najważniejsze na Śląsku w 2014 #5

FURU Kolektyw – Lipstick

Po rewelacyjnej propozycji konkursowej pod nazwą Szum, FURU Kolektyw w składzie Basza Songin, Aleksandra Holesz i Nina Wolska, w ramach głównej nagrody w 4. edycji Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE zrealizował autorski projekt Lipstick. Spektakl ten idealnie uzupełnia piątkę najciekawszych wydarzeń na Śląsku w 2014 r.

„To opowieść na pograniczu jawy i snu. Autoironiczny komentarz do idealnych postaci dziewczęcych kreowanych w bajkach, do pierwszych stron okładek kolorowych magazynów, konkursów piękności w każdym wieku, długich rozmów z własnym odbiciem w lustrze i dobrych rad na zdobywanie, ujażmianie, obłaskawianie i przemienianie siebie niedoskonałej w obiekt upragniony i konieczny do szczęścia – siebie doskonałą. Bohaterka i jej lustrzane odbicie wędrują poprzez kolejne sceny, nie definiując tego, która jest realna a która wyśniona – niczym dwie siostry syjamskie, dwie części tej samej osoby, osobowość wewnątrz osobowości. Spleciona z wątków znanych z bajek, tęsknot, marzeń i lęków – tych niedoścignionych, czasem wstydliwych i wielkich, historia o poszukiwaniu własnej tożsamości, nieustannym redefiniowaniu siebie, ściganiu swej wyobrażonej doskonałości i zabijaniu tego co w sobie niechciane.” Źródło: http://www.furu.waw.pl

Propozycja ambitna, wprowadzająca widza w świat sklejony z ruchu, dźwięku i intrygującej oprawy wizualnej. Spójna estetyka, nastrojowość, niezwykłe wyczulenie na subtelne sensy – to część tylko cech, które charakteryzują twórczość Kolektywu. Zachęcamy do śledzenia poczynań zespołu, nie tylko teatralnych, ale i tych z zakresu projektów edukacyjnych czy działalności muzycznej (z Kolektywem FURU i Fundacją FURU związana jest również grupa SUTARI ze swoją debiutancką płytą pt. Wiano).

Więcej informacji:

http://www.sutari.pl/muzyka.html

http://www.furu.waw.pl

http://www.furufundacja.pl

 

Lipstick

Reżyseria, choreografia, muzyka: BASZA SONGIN

Wykonanie: ALEKSANDRA HOLESZ, NINA WOLSKA

Projekt kostiumów i scenografii, plakat: LA:DE:LU

Reżyseria świateł: MACIEJ DZIACZKO

Produkcja: TEATR ROZRYWKI w Chorzowie w ramach 4. edycji programu ENTREE.

Współprodukcja: FURU Fundacja

Premiera spektaklu odbyła się 9 października 2014 w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Anna Duda