Wrocławska ASP z wizytą w sercu Górnego Śląska

Za niecały miesiąc w katowickim Rondzie Sztuki mieszkańcy miasta oraz goście będą mogli posmakować (jak zapowiadają organizatorzy) „koktajlu firmowego” wrocławskiej sceny artystycznej. Galeria gościć będzie bowiem najlepszych artystów oraz pracowników Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

 

logo_asp_wroclaw_organizator1_w520

 To, co najlepsze

Kuratorzy wystawy – prof. Małgorzata Dajewska i prof. Przemysław Lasak – podczas jej organizacji skupili się na prezentacji specjalności wrocławskiej uczelni. Dzięki temu katowicka publiczność będzie mogła podziwiać dzieła zarówno ze sfery ceramiki, szkła, rzeźby, jak i malarstwa. Przekrojowa forma pozwoli zapoznać się z dokonaniami oraz kierunkami, w których podąża edukacja artystyczna twórców na Dolnym Śląsku. Szeroki zakres dziedzin prezentowanych podczas wystawy pozwoli poznać różne formy i warsztaty pracy, a także odsłoni często przeciwstawne filozofie twórcze.

Kilkunastu artystów w jednej sali, prezentujących prace z szerokiej gamy dziedzin akademickich, przeplatających osobiste wyznania z klasycznymi formami, pozwolą zapoznać się z różnorodnością oraz otwartością świata sztuki na ciągle zmieniające się potrzeby i oczekiwania kadry profesorskiej, jak i publiczności.

Reflektor też tam będzie i swoim łaknącym sztuki okiem spróbuje objąć tę pokaźną i zróżnicowaną wystawę. Wnioski i refleksje przygotujemy dla Was w formie recenzji! Widzimy się na wernisażu 13 lutego w Rondzie Sztuki!

rondo-sztuki-logo-2013-08-25
Wystawa: Kolekcje. ASP. Wrocław
Czas:     13 lutego 2015 – 11 marca 2015
Wernisaż: 13 lutego 2015, godz.17:00
Kuratorzy: prof. Małgorzata Dajewska, prof. Przemysław Lasak

 

Korekta: Sylwester Ligocki

Mateusz Sądaj