„Podróż na Marsa” z muzyką na żywo w Kinoteatrze Rialto

W sezonie jesienno-zimowym wszelkie budynki użytku publicznego w centrach miast tętnią życiem. Kawiarnie pełne są ludzi zajadających pyszne ciacha i popijających latte na odtłuszczonym mleku. By dostać się na koncert do nowo otwartej siedziby NOSPRU, trzeba czekać około dwóch miesięcy. Sale kinowe podczas klubów seniora wypełnione są po brzegi. Jeśli ktoś, jakimś cudem, nie miał okazji od października wychylić głowy spod kołdry i wyjść na światło dzienne, by się trochę ukulturalnić, to ma teraz znakomitą okazję, żeby to zmienić: wyczołgać się z domu, ubrać odpowiednio ciepło i powędrować do Kinoteatru Rialto, ponieważ już 24. stycznia o godzinie 19.00 odbędzie się wyjątkowy seans niemego filmu „Podróż na Marsa” w reżyserii Holgera Madsena. Wyjątkowy, bo z muzyką na żywo i to w najlepszym wykonaniu artystów z improwizującego składu Helatone Trio.

podróż na marsa rialto

„Podróż na Marsa” to jedna z pierwszych kosmicznych oper, w której kapitan statku kosmicznego Excelsior wyrusza w podróż na Marsa, by, jak się okaże, poznać Marsjan-wegetarian noszących się na biało. Dużą frajdę podczas oglądania filmu sprawia fakt, że w roku 1918 roku wiedza na temat kosmosu była bardzo uboga, czego potwierdzenie można znaleźć na ekranie.

W skład Helatone Trio, który będzie akompaniował „Podróży na księżyc”, wchodzą perkusista Bartek Kapsa, kontrabasista Thomas Kolarczyk oraz gitarzysta Kamil Pater. Muzycy zaimprowizują w czasie rzeczywistym do filmu, co nada wydarzeniu jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru.

I chociaż na Marsie jest trochę zimniej, niż na Ziemi, to ten seans na pewno Was rozgrzeje!

Bilety: 25 zł

więcej informacji na stronie Kinoteatru Rialto: www.rialto.katowice.pl