10 rzeczy, które możesz zrobić w Katowicach za darmo

Wiemy, że za darmo nic nie ma. Ale czy na pewno? Pokusiliśmy się o stworzenie listy 10 rzeczy w Katowicach, które możesz robić za darmo. A wy macie jakieś inne pomysły?

Elliott Brown

fot.. Elliott Brown na licencji Creative Commons – Uznanie autorstwa 3.0 Polska (CC BY 3.0 PL)
http://​creativecommons​.org/​l​i​c​e​n​s​e​s​/​b​y​/​3​.​0​/​pl/

1. Wizyta w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej, czyli CINiBA. Tak, możecie się śmiać, jednak w tym miejscu, w niezwykłej przestrzeni, można poczytać całkowicie za darmo ciekawe publikacje, a jest ich naprawdę sporo.
http://www.ciniba.edu.pl/

2. Kuchnia społeczna. Przez żołądek do serca, jak mówi stare porzekadło. Wystarczy ugotować w domu coś wegańskiego, przynieść i cieszyć się wspólnie zjadanymi potrawami. Nic tak nie łączy ludzi jak wspólnota jedzenia.
Facebook: Katowicka Kuchnia Społeczna

3. Fryzjer. Akademia Berendowicz i Kublin proponuje darmowe cięcie włosów. Ryzyko jest, ale wiadomo – no risk, no fun!
http://www.berendowicz-kublin.pl/

10 rzeczy, które możesz zrobić za darmo foto

fot. CINiBA / Aleksander Kruglakow
fot. MR

4. Mediateka w Centrum Sztuki Filmowej. Gratka nie tylko dla studentów filmoznawstwa i szkoły filmowej. Można przyjść, poprosić o film (w bazie ponad 4 tysiące tytułów!) i oglądać do woli!
www.csf.katowice.pl

5. Wolontariat przy festiwalach. W Katowicach mamy naprawdę dużo festiwali, a każdy z nich oferuje darmową pracę (taki żart), a także darmowe wejściówki na wydarzenia w ramach imprez, a co za tym idzie również możliwość nawiązania kontaktów towarzyskich i zawodowych.

6. Raise the bar, czyli street workout w Katowicach. Powstał z inicjatywy Michała Gaduli i Wojtka Pczyńskiego – chłopaków, którzy nie potrafią żyć bez treningu. Zapraszają niezależnie od płci, wieku i stopnia zaawansowania. Treningi odbywają się w Parku Alojzego Budnioka.
Facebook: Raise the bar

10 rzeczy, które możesz zrobić za darmo foto2

fot. Kino samochodowe / z archiwum Stowarzyszenia Inicjatywa
fot. Założyciele grupy Raise The Bar od góry: Michał Gadula i Wojtek Paczyński (wariacja w front lever i back lever), Park Alojzego Budnioka / fot. z archiwum Raise the bar
fot. MR

7. Konferencje naukowe i obrony doktorskie. Konferencje czasami okazują się być ciekawsze niż zajęcia na studiach. W Katowicach mamy kilka ośrodków naukowych, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie

8. Night Runners Śląsk, czyli wspólne bieganie w Parku Śląskim. Grupa zbiera się w każdy poniedziałek o godzinie 20:30 przy alei Generała Ziętka (przy ulicy Złotej).
www.parkslaski.pl

9. Jeśli jesteś uczniem lub studentem w środę możesz za darmo odwiedzić Biuro Wystaw Artystycznych. Jakaś wystawa na pewno przyciągnie twoją uwagę.
http://www.bwa.katowice.pl/

10. W okresie, gdy za oknem świeci słońce można, a nawet należy wybrać się na kino plenerowe. A tych w Katowicach w okresie wiosenno-letnim jest naprawdę dużo. Szczególnie polecamy jednak kino samochodowe przed Spodkiem. Dlaczego? Po pierwsze klimat, po drugie filmy, po trzecie klimat i filmy!

 

konsultacja i wsparcie twórcze: Elżbieta Owczarek

marta rosół