Konkurs: „La Strada” w Kinie Kosmos

„Dawać miłość i żyć dla miłości” – La Strada

Film wskazywany jako ulubiony przez wielu kinomanów, łącznie z papieżem Franciszkiem. Razem z „Niebieskim ptakiem” i „Nocami Cabirii” tworzy tzw. trylogię samotności. W ulubionym przez Felliniego stylu balansuje na krawędzi dzieła totalnego i banalnego, bawiąc się w równym stopniu atrybutami kiczu i arcydzieła. Przyciąga fenomenalnymi rolami Gulietty Masiny, Anthonego Quinna i Richarda Baseharta grających prowincjonalnych cyrkowców w poetycko opowiedzianym filmie drogi.

15 kwietnia po seansie w Kinie Kosmos, porozmawiamy o czasie karnawału i postu oraz roli błaznów i głupców w filmach Felliniego. Zadamy sobie również ulubione pytania egzystencjalistów i fenomenologów wyłowione z ust gbura Zampano, złotoustego Szalonego i nut trąbki Gelsominy tak pięknie skomponowanych przez Nino Rotę.

Dla naszych czytelników mamy dwie pojedyncze wejściówki na seans, który odbędzie się 15 kwietnia o godz. 18.30 w Centrum Sztuki Filmowej (Kino Kosmos). Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: jaki współczesny musical filmowy odwołuje się do klasycznego dzieła Felliniego, „Osiem i pół”? Dwie pierwsze osoby, które napiszą w  komentarzu poprawną odpowiedź wygrywają!

Na odpowiedzi czekamy do 14 kwietnia do godziny 20.00

la strada