TOUCH of IRELAND – the Storm

„TOUCH of IRELAND – the Storm” to niezwykle barwne widowisko muzyczno-taneczne opracowane przez uznany na świecie zespół muzyki celtyckiej Carrantuohill oraz najlepszych specjalistów od tańca irlandzkiego.
Premiera widowiska miała miejsce w 2006 roku w Teatrze Muzycznym w Gliwicach i została przyjęta przez publiczność owacjami na stojąco. Od tego momentu „Touch of Ireland” stał się profesjonalnym, dopracowanym w najdrobniejszych szczegółach projektem artystycznym prezentowanym na wielu uznanych scenach teatrów polskich oraz na europejskich festiwalach we Francji, Niemczech, Szwajcarii.
Obecnie widowisko to jest jednym z najbardziej rozpoznawanych programów istniejącego od ponad 26 lat zespołu Carrantuohill. Swoje taneczne popisy w przedsięwzięciu prezentują członkowie formacji TREBLERS – Mistrzowie Europy oraz finaliści Mistrzostw Świata w tańcach irlandzkich. Na ten niezwykły wieczór przepełniony muzyką i tańcem Irlandii zapraszamy do Filharmonii Krakowskiej w najbliższą niedzielę 9 marca o godz. 18.00.

 

Dla czytelników Reflektora przygotowaliśmy wraz z Filharmonią Krakowską jedno podwójne zaproszenie na to widowisko. Aby je zdobyć, wystarczy odpowiedzieć na pytanie:  Co to jest hornpipe?

Odpowiedzi wysyłajcie na adres: konkurs.reflektor@gmail.com

Wygrywa trzecia poprawna nadesłana odpowiedź. Ze zwycięzcą skontaktujemy się mailowo.

 

 

Zespół CARRANTUOHILL, od 26 lat wykonujący muzykę opartą na irlandzkiej tradycji, zrealizował dotąd ponad 2500 koncertów w Polsce i na świecie. Uznawany jest za jeden z najlepszych w Europie zespołów w gatunku muzyki celtyckiej. Wydał 12 płyt CD i 2 DVD, przy produkcji których współpracował m.in. z takimi artystami, jak Anna Maria Jopek, Stanisław Sojka, Paweł Kukiz, Anita Lipnicka, Kuba Badach, Robert Kasprzycki, Urszula Dudziak, Wojciech Karolak, Anna Dymna. Zespół koncertuje w Szwajcarii, Francji, Niemczech, Rumunii, Irlandii, Rosji. Na swym koncie grupa ma również koncerty w USA, gdzie występowała m.in. na osobiste zaproszenie Czesława Miłosza. Carrantuohill zdobył nagrodę FRYDERYKA w kategorii etno/folk oraz zdobywcą ZŁOTEJ PŁYTY za album „Inis”. Atutem zespołu jest to, że koncerty z powodzeniem odbywają się zarówno w atmosferze tradycyjnego irlandzkiego pubu jak i na największych scenach festiwalowych czy teatralnych.

TREBLERS – profesjonalny zespół tańca irlandzkiego, założony w 2012 roku. Tancerze znanych i cenionych warszawskich zespołów, Reelandii (założonej w 1991 r.) i Setanty (powstałej w 2001 r.), postanowili połączyć siły tworząc Treblers.
W wyniku wspólnego działania powstał spektakl muzyczno – taneczny Touch of Ireland – The Storm, który jest kontynuacją widowiska Touch of Ireland, efektu wieloletniej współpracy Reelandii z zespołem muzyki irlandzkiej Carrantuohill.

Od wielu lat tancerze zespołu prowadzą warsztaty taneczne, uczą tańca, biorą udział w zawodach tańca irlandzkiego. Wśród tancerzy Treblers są wielokrotni mistrzowie Europy w tańcach irlandzkich.