Cztery Pory Roku Festiwal – ZIMA

Zima uderza! Nie mowa tutaj o porze roku, a o festiwalu Cztery Pory Roku i jego mroźnej odsłonie „ZIMA”.

Sezonowe wydarzenie odbędzie się już 21 grudnia w klubie Panorama w Katowicach-Ligocie. Nie należy się sugerować nazwą – atrakcje zapewnione przez organizatorów rozgrzeją niejednego miłośnika muzyki. Zamiast więc siedzieć w domu i zanudzać przed monitorem, wyjdźcie i posłuchajcie, co nowego słychać – dosłownie! – na Śląsku.

Jako pierwsi o godzinie 19.00 wystąpią Home Project. Duet mieszany, Alicja i Jurek, inspirują się (jak mówi ich fanpage) tym, czego słuchają. Mimo że enigmatyczny opis nie podaje nam bardziej szczegółowych informacji, ich muzyka zdradza wszystko. Jazz, blues, bossa nova – oto w czym czują się najlepiej, a ciepły głos Ali powinien roztopić nawet największy lód.

Kolejny duet wieczoru to zabrzański zespół The Dumplings. Stali się medialnie rozpoznawalni dzięki programowi „20m2 Łukasza” i są idealnym przykładem kariery instant – ponad 10 000 lajków w ciągu miesiąca to nie przypadek. Kuba Karaś i Justyna Święs w przerwach między zajęciami tworzą elektropopowe melodie, w weekendy koncertują, a kiedy przy tym wszystkim mają czas na sen – nie wiadomo. „Słodko-słony cios” to już klasyk, a ich koncerty niosą ze sobą sporą dozę niepewności – w tym pozytywnym znaczeniu. The Dumplings bowiem często podają swojej publiczności różne covery, równie ciekawe, co nieprzewidywalne (wbrew pozorom).

Naładuj się zatem w klubie Panorama pozytywną energią przed zimą. I to za darmo!

Iza Kierzek