Neonowa reaktywacja – a jednak ciąg dalszy

Niemal trzy lata temu pojawiły się pierwsze koncepcje utworzenia „Ogrodu Światła” na Tylnej Mariackiej, gdzie zbierane (a często nawet cudem ratowane) przez Stowarzyszenie Moje Miasto i Dominika Tokarskiego śląskie neony miały znaleźć swoje miejsce.  Pomysł niestety nigdy nie doczekał się realizacji, na co pewnie znaczący wpływ miała przegrana w konkursie ESK 2016.


O historii neonowej reaktywacji w Katowicach pisaliśmy TUTAJ.

IMG_7659(fot. Marek Grajcar)
Na szczęście historia „Ogrodu światła” ma swój dalszy ciąg – znaleźli się bowiem chętni do sfinalizowania pomysłu oraz przestrzeń, w której neony ponownie zaświecą swoim blaskiem. Już 31 października trzy neony pojawią się w klubokawiarni Strefa Centralna w CKK w Katowicach (znanej z nietypowej formuły płatności za zamówienia gastronomiczne „tyle płacisz, ile uważasz”), która ma w planach stanie się swoistym muzeum, gdzie kolejno pojawiać się będą zgromadzone dotąd neony.

Co ciekawe cała inicjatywa uruchomienia Katowickiego Składu Neonów będzie bazowała również na wsparciu przez klientów Strefy oraz fanów neonów – właściciele klubokawiarni na jej profilu Facebookowym ogłosili, że złotówka z każdego zamówionego piwa będzie zasilać reanimację neonów. Dodatkowo  dochód z wejściówek (10zł) na inaugurację neonowego rozświetlenia Strefy Centralnej będzie w całości przeznaczony na rekonstrukcję neonu „Millenium”, który częściowo rozbłyśnie już w najbliższy czwartek, wraz z neonem „Aria” odzyskanym z sosnowieckiego hotelu.
Bilety na imprezę, w limitowanej ilości 100 sztuk, dostępne są w KATO oraz Strefie Centralnej, a oprawę muzyczną zapewnią Gutek i DjFeelX.

 

Galerię katowickich neonów przygotowaną przez Marka Grajcara możecie zobaczyć również TUTAJ.