Konkurs: Subkultura hipsterów

Konkurs!

Mamy dla Was 2 egzemplarze książki „Subkultura hipsterów” (więcej o książce, hipsterach i „zbawiksie” znajdziecie tutaj), a żeby je zdobyć wystarczy stworzyć własną krótką definicję słowa hipster i wysłać ją na adres konkurs.reflektor@gmail.com.

Spośród zgłoszeń wybierzemy dwie najciekawsze propozycje.

subk

 

Na maile* czekamy do 21 lipca.

Wysyłając zgłoszenie zgadzasz się na otrzymywanie newslettera Reflektora.

Partnerem medialnym konkursu jest strona:

logo_sledzimy

 

 

 

Aktualizacja:

Zasypaliście nas odpowiedziami, za co serdecznie dziękujemy! Jesteśmy pod wrażeniem Waszej kreatywności!

Zdecydowaliśmy, że nagrodę – książkę „Subkultura hipsterów” otrzyma: Wojtek Ścisło, za definicję:
Hipster (hipsterus populus) – przedstawiciel grupy podkulturowej, charakteryzujący się negowaniem mainstreamowych dzieł kulturowych. Najczęściej spotykany w środowisku miejskim. Hipster jest jednostką stadną, ale żywo podkreślającą swoją wyimaginowaną mizantropię. Dnie spędza na gromadnym korzystaniu z iPada w Starbucksie i fotografowaniu jeszcze nie zjedzonych posiłków. Lubi karmić własną atencję poprzez wygłaszanie niepowiązanych ze sobą sentencji, odnoszących się do aktualnie czytanych (na iPadzie) filozofów i teoretyków sztuki. Unika pracy z powodu ideologicznej walki z opresyjnym systemem kapitalistycznym. Dlatego w niedziele zmuszony jest do spożywania rosołku swojej rodzicielki. Hipstera można rozpoznać po barwnym upierzeniu, będącym zarówno efektem polowań na bazarowych stoiskach, jak i wielogodzinnych zakupów w galeriach handlowych. W okresie letnim zauważa się masowe migracje hipsterów na Śląsk (w szczególności Katowice), gdzie odbywają się hipsterskie festiwale, w czasie których następują wybory Króla Hipsterów.

oraz Barbara Macegoniuk, za definicję:
Hipster  (homo hipsteris, ang. hipster) – osobnik z gatunku homo sapiens, spotykany na obszarach zmediatyzowanych. Jego cechą rozpoznawczą są wąsy (u osobników płci męskiej) oraz iPhone (element spotykany niezależnie od płci hipstera). Homo hipsteris żywią się informacją, tweetami, hashtagami i zdjęciami swoich obiadów. Hipsterzy, z niewiadomych przyczyn, szczególną sympatią darzą koty i rzadko spotykane zwierzęta. U wielu osobników występuje zamiłowanie do muzyki, o której nikt inny nie słyszał. Homo hipsteris żywią urazę do modnych ubrań – zwykle nic nie jest wystarczająco vintage, by mogli coś na siebie założyć. Ich stroje są dziedziczone z pokolenia na pokolenie.