Reflektor poleca: Big Book Festival!

Dla miłośników książek zbliżający się weekend będzie nie lada gratką! W dniach 22-23 czerwca w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja międzynarodowej imprezy Big Book Festival. Organizatorki – Paulina Wilk i Anna Król – zapraszają na ponad 50 wydarzeń, podczas których czytelnicy będą mogli spotkać aż siedemdziesięciu polskich i zagranicznych twórców. 

Big-Book-Festival

 

Weekend z książką w dłoniach nie będzie upływał w jednym, konkretnym miejscu. Organizatorkom zależało, by wykorzystać przestrzeń użytkową – i tak na przykład zgromadzeni na Dworcu Centralnym staną się odbiorcami Mrożka, a na tych znajdujących się w Centrum Nauki Kopernik czekać będzie spotkanie z Jackiem Dukajem. Czytelników czekają też pasjonujące spacery po stolicy i wędrówki historyczne, podczas których zostaną odkryte tajemnice literackie Hotelu Bristol.

W Kinie Iluzjon odbędzie się blok Gigantów Literackich – spotkamy tam Kazimierza Orłosia, Szczepana Twardocha, Dorotę Masłowską oraz wielu, wielu innych. W przestrzeni wirtualnej odbędą się hangouty z Asą Larsson czy Elif Safak. Zainteresowanych kwestiami genderowymi z pewnością zaciekawi panel „Bitwa płci”, poświęcony temu jak w dzisiejszym świecie radzą sobie kobieta i mężczyzna, jak wyglądają ich związki i czego chcą od życia.

Wydarzeniu przyświeca hasło: „Papier nie umiera nigdy”. W związku z tym podejmowane będą także tematy dotyczące przyszłości literatury, internetu, sztuki i recyklingu. Odbędą się również warsztaty dla zainteresowanych papierem w sensie dosłownym – pomysłodawcy Paper Toys udowodnią, że to zabawa nie tylko dla najmłodszych.

W wydarzeniu bierze udział wiele księgarni przewidujących weekendowe zniżki dla uczestników festiwalu. Jeśli ktoś zapragnie odświeżyć swoją biblioteczkę, będzie mógł wymienić książki na specjalnie przygotowanym stoisku. A jeśli potrzebna będzie chwila oddechu z ukochaną książkę, to pokazując ją w kawiarni dostaniemy kawę gratis bądź z upustem.

Dzieje się w Warszawie, więc drogi Czytelniku, wyjdź z domu i rozkoszuj się literaturą na wolnym powietrzu!

Więcej na stronie festiwalu: http://bigbookfestival.pl/

Program: http://bigbookfestival.pl/program.pdf